Annonce
Sport For abonnenter

Bruuns Bundesliga: Glasner lever trænerlivet farligt

Oliver Glasner virker på overfladen flegmatisk og rolig, men som han før sæsonen sagde til sportsmagasinet Kicker, slår han hurtigt i bordet, hvis han føler, at tingene går for langsomt. Foto: Florion Goga/Scanpix
Bundesligaen skal for en stund få tyskerne til at glemme et landshold i krise. Wolfsburg-træner kritiserede offentligt klubbens sportslige ledelse, og måske han kun var et straffespark fra at blive fyret. Klubbens ambitioner harmonerer ikke umiddelbart med en strammere økonomi.
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Sønderborg

Boligområde i Sønderborg bliver stemplet som hård ghetto

Haderslev

Arbejdsbyrden blev for stor for lille købmand: - Når man kører grædende hjem fra arbejde hver dag, så er det på tide at sige stop

Indland

De første danskere kan potentielt blive vaccineret til januar

Annonce