Annonce
Billund

DM sølv til klubbens to ungdomshold

Søndag hjemtog klubbens to ungdomshold sølvmedaljer ved finalespillet i DM i deres respektive rækker U25C og U25A (billedet). U25A-holdet er Jeppe Madsen. Adam Rostbøll Kamp og Kasper Westerbæk Bach. PR-foto

Hejnsvig: Det blev en fantastisk weekend for Gyttegård Golf Klub. Weekendens aktiviteter startede allerede fredag aften, hvor klubbens ungdomsafdeling havde afslutning, hvor der blandt andet blev dystet i natgolf. Cirka 20 ungdomsspillere havde en afslutning med masser af flotte præmier.

Lørdag fortsatte aktiviteterne, hvor alle klubbens i alt 170 frivillige var inviteret til at spille en runde golf med efterfølgende hygge i cafeen. I alt 70 frivillige deltog i dette arrangement.

Søndag hjemtog klubbens to ungdomshold sølvmedaljer ved finalespillet i DM i deres respektive rækker U25C og U25A.

Ligeledes søndag opnåede Rasmus Højgaard en flot 4.-plads ved Challenge turneringen for professionelle, som blev spillet i Marokko.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Annonce