Annonce
Aabenraa

Her er årets studenter fra IBC i Aabenraa

I år blev der holdt dimission klassevis på "Storetorv" på IBC, hvor hver dimittend måtte medbringe tre gæster. Ved overrækkelsen af eksamensbeviser blev der sprittet godt af forinden, og der var hverken håndtryk eller kram. Men propperne sprang, så eksamensbeviset kunne fejres på behørig vis. Her er det hhx3e, der får sine eksamensbeviser. Foto: IBC Aabenraa
Annonce

Hh3a

Anders Kühl Sørensen

Anders Sølvbjærg Ölmez

Camilla Berg Kristensen

Caroline Vedelgart Skøtt

Charlotte Hansen

Daniel Alejandro Riber Jakobsen

Donjeta Zabeli

Emelie Lindblad Hansen

Emma Fink Jørgensen

Emma Gade Sørensen

Jacob Vendelboe Jensen

Jonas Gram Madsen

Julie Hansen Sønnichsen

Julie Tranberg Magnussen

Julie Vejlgaard

Jaan Mattis Hanke

Kian Gripp

Lara Lykke Hansen

Line Lykkegaard Mortensen

Lærke Kirkegaard Sørensen

Mads Dahlgaard Hansen

Malte Emil Vedel Klavsen

Mathias Gregersen Thomsen

Mia Mørck Sørensen

Nicklas Dam

Pernille Rasmussen

Tenna Skødt Kristensen

Tobias Borring Thirup

Trine Friis Sørensen

Rektor Mette Andersen, IBC Aabenraa, skåler med hhx3a. Foto: IBC Aabenraa

Hh3d

Alem Tiganj

Amathaya Koller Kjær

Cathrine Schmidt Jepsen

Christian Hørtoft Paulsen

Cicilie Tygesen

Diana Maj Hartkopf

Emil Warming Petersen

Emilie Hasselmann

Emmelie Bendix Hansen

Haris Visnjic

Julie Cloos Skov

Lucas Sønderbæk Christensen

Magnus Riis Havemann

Maja Grønnebæk Kjær

Marcus Hjorth Aagaard

Margrethe Bendix Søjberg

Mariella Roxana Kjølstad Colmorn

Morten Dixen Søgaard

Noah Kenji Bernhöft

Peter Munk Hald

Rasmus Ottens Andersen

Rie Petersen

Rikke Bruun Petersen

Sabine Justesen

Samuel Saryeh Nissen

Sara Juel Kristensen

Signe Schulz

Sille Thormann Hansen

Sofie Flindt

Sofie Marie Collins

Sofie Seberg Pedersen

Søren Skak Jensen

Hh3e

Amalie Ernø Johannsen

Anders Hansen

Cecilie Kryger

Christine Bjerg Nielsen

Christopher Reese Tygsen

Cornelia Kanst Husted

Daniel Moha Mouhouche Hansen

Emma Sofie Guldhøj Reitz

Jacob Gram Hauerberg

Jakob Barlach Hansen

Jakob Wollesen

Janne Hansen

Jens Ebbesen Bundgaard

Jeppe Barsøe Petersen

Jonas Warming Hansen

Julian Chouchani Østergaard Hansen

Kasper P

Line Moshage

Linnea Quast Andersen

Magnus Sass Svenson

Malene Kühl Sørensen

Maria Rosenberg Hoiland

Mikkel Ebeling

Nicklas Hansen Østerlid

Nikolai Asmussen Hartung

Oliver Culmsee Kalika

Oliver Damm Corydon

Sissel Schmidt

Stefán Karl Smárason

Søren Christiansen Knudsen

Søren Kobberø

Theis Johan Lastein

Thomas Bagge Bonnichsen

Hh3i

Andreas Weng Philipsen

Angelica Riedel

Bjarke Post Andersen

Casper Vang Jensen

Christian Nørgaard Madsen

Ditte Michael Hansen

Elvira Maria Ballhorn Nielsen

Emma Hauschildt Rønnow

Ester Jensen

Jeppe Gregersen Askhim

Jesper Bødewadt Møller

Jonas Fohlmann Asmussen

Julie Vendelbo Enghave

Kristian Bruun Jørgensen

Laura Holm Lindberg Larsen

Lili Marleen Moser

Lisa S

Mads Andreas Callesen

Mads Petersen

Marie-Louise Fejerskov Jessen

Mathias Wethje Albjerg

Nicoline Molina Andersen

Niels Bjorholm Eckhoff

Per-Laurids Klatt

Rikke Hvenegaard Thaysen

Rune Alexander Festersen

Sebastian Aarøe Pedersen

Sofie Magnussen Reichstein

Tjorven Marie Brink

Tobias Michael Sørensen

Victoria Callesen Momme

Dimittender fra erhvervsuddannelserne

EUX saa19

Amalie Meldgaard Langschwager

Anne-Lie Engedal

Benjamin Holm

Camilla Jensen Hansen

Carina Popilarski

Cecilie Elmholt Lund

Daniel Orbesen Hansen

Daria Lysiuk

Emilie Rossen Østergaard

Freya Laumann Thomasen

Jacob Jensen Schmidt

John Thanh Dinh

Jonas Kasper Nørager Andresen

Josephine Amalie Mouritzen

Julia Sommerlund Moldt

Kateryna Usyuk

Kit Nærum-Hansen

Lars Schmidt Christiansen

Laura Dueholm Nielsen

Lisa Rahr Bergendorff

Louise Flindt Mischorr

Lykke Heesch

Maja Hansen

Michael Hansen

Nadiia Lorenzen

Oleksiy Ruzhynskyy

Olha Demianets

Rana Rahmatullah

Rasmus Skøtt Madsen

Rosal Hussein

Rune Kofod Nielsen

Saxe Bøttcher-Lauridsen

Victor Roesgaard Kjær

EUD2j

Benjamin Hassel

Christian Amar Urbanski

Jonas Fohlmann Klindt

Kasper Damm Wrang

Lars Peter Meyer

Lejla Hodzic

Line Bellahn Holm

Pernille Jørgensen

Rune Þorgeirsson

Sebastian Kaspersen Drewa

Legater

Ved dimissionerne den 24. og 25. juni modtog følgende dimittender desuden et legat.

Legat fra Handelsstandsforeningens understøttelsesfond:

Signe Schulz, 3d

Søren Kobberø, 3e

Thomas Bagge Bonnichsen, 3e

Kristian Bruun Jørgensen, 3i

Mia Mørck Sørensen, 3a

Jonas Gram Madsen, 3a

Nadiia Lorenzen, saa19

Jonas Fohlmann Klindt, eud2j

Anne Marie og Jørgen Jensens legat:

Sofie Flindt, 3d

Sydbanks rejselegat:

Bjarke Post Andersen, 3i

Legat fra HK Sydjylland:

Camilla Jensen Hansen, saa19

Løvbjerg-fondens detailhandelslegat:

Rasmus Skøtt Madsen, saa19

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Kolding

100 år siden Genforeningen: En stor dag for Sønderjylland, Danmark og Verden

Annonce