Annonce
Aabenraa

Se navnene: Weekendens konfirmationer i Aabenraa, Rise og Bov

Denne weekend er store konfirmationsweekend i blandt andet Sct. Nicolaj Kirke i Aabenraa. PR-foto

Sct. Jørgens Kirke

Lørdag 12. juni kl. 9.30

ved sognepræst Eva Wiwe Løbner

Jes Chippendale Christiansen, Løgumklostervej 203; Emma Ravn Damsgaard Hansen, Tøndervej 215A; Alexander Sven Bosack Boyum Johansen, Hjelmrode 90; Josefine Thorsted Jensen, Engvej 30; Clara Pedersen Thuesen, Tøndervej 253; Laura Tietje, Granholm 5A; Laura Maria Hansen Tønder, Callesensgade 21B.

Annonce

Lørdag 12. juni kl. 11

ved sognepræst Jørgen Jørgensen

Victor Snedker Heisz Hansen, Fjordvej 9, Kristine Blomberg Schlaikjer-Petersen, Hjelmrode 82, Emma Mehlsen, Sejersholt 6, Naja Eskelund Jacobsen, Fjordløkke 30, Marius Lyst, Fjordvej 76, Benjamin Qvist Kristiansen, Flensborg Landevej 9, Jesper Martinussen Hilke, Troldkær 6, Katrine Døssing, Præsteskoven 23, Villas Dustin Dittmann, Fjordvej 10, Alberte Duus Jensen,  Fjordløkke 99, Hanna Marie Rønne, Frueløkke 115, Jeppe Emil Vilmer Vilhelm Nielsen, Slotsgade 14 A, 1 tv.

Annonce

Lørdag 12. juni kl. 12.30

ved sognepræst Jørgen Jørgensen

Bertram Christian Nørager Rasmussen, Farverhus 116, Johanne Bendix Jønsson, Jørgensgård 45A, Smilla Bao Rasmussen, Bag Hjelm 2, Lasse Emil Hauritz Boisen, Jørgensmaj 8, Sif Mortensen, Forstalle 46, Thea Gam Bender Jørgensen, Farverhus 174.

Annonce

Søndag 13. juni kl. 9.30

ved sognepræst Jørgen Jørgensen

Jonas Krogh, Stokbro Skovbakken 43, Sarah Rosenberg Mølgaard, Borgmesterløkken 15, Jessica Mørcke, Hjelmrode 22, Magnus Noah Rerup, Skovbakken 19, Marie Christensen, Hjelmrode 40,
Mads Voigt Eriksen, Skovfennen 9, Jonas Emil Rerup Skovbakken 19.

Annonce

Søndag 13. juni kl. 10

ved sognepræst Tine Baarts Andsager

Louisa Daus-Petersen, Stefani Højland Hansen.

Høje Kolstrup Kirke

Annonce

Lørdag 12. juni kl. 9.30

ved sognepræst Tine Baarts Andsager

Mathias Andreas Riisom Andersen, Valdemar Anker Birker, Christian Jessen, Mikkel Larsen, Emilie Vendelbo Madsen, Casper Holm, Julie Raun Petersen Nielsen, Jakobine Amalie Thomsen

Annonce

Lørdag 12. juni kl. 10.30

Mathilde Christiansen, Lasse Næsby Hansen, Felix Lønborg Lasch, Sophia Lind-Kunstmann, Jakob Birkemose Nielsen, Noah Elias Bøtchier Petersen, Amalie Hansen Svenson.

Annonce

Lørdag 12. juni kl. 11.30

Mathilde Møller Carstens, Marko Overbeck Christiansen, Maja Gad Hansen, Solvej Juul, Evelyn Rosengård Alexandrovno Mulvad Leisner, Silke Elia Eberhard Nielsen, Bovonlak (Enoy) Sukhato,

Annonce

Lørdag 12. juni kl. 13

Lukas Peglau

Sct. Jørgens Kirke

Lørdag 12. juni kl. 11

ved sognepræst Thomas Nedergaard

Bjørn Hohmann, Frederik Bager, Juliane Møller Houlind, Mathilde Kjeldgaard Nielsen, Stella Søberg Petersen, Marie Wind Gellert, Axel Guy Schmidt Whelan, Noah Stengaard Andersen, Mikko Søndersø Lassen, Alberte Hjort Jensen, Mikkel Outzen Hammer, Smilla Marie Lillesøe, Linea Carstens, Dicte-Marie Faber, Gustav Møller Radik, Eigil Colin Urfe Top, Hannah Svan Sørensen, Susanne Friedrichsen, Maren Thorning Viereck, Valdemar Lillelund Boisen.

Rise Kirke

Søndag 13. juni kl. 9

Asta Paranee Jensen, Hedeløkke 1, Bodum; Emilie Schou Rahr, Hvedemarken 17; Jonas Juul Bennetsen, Byskoven 27; Marcus Olsen Klindt, Vollerup Byvej 64; Noah Lind Sandager, Haderslevvej 467, Genner; Ronja Storm Karlsson, Grønningen 85.

Søndag 13. juni kl. 10

Christian Aagaard Bock, Lærkeparken 11; Christine Balzer Ravn-Petersen, Lærkeparken 24; Fie Morell Schlitterlau, Østergade 27; Hannah Iwersen Færge, Østergade 7; Jeppe Borchers Petersen, Nr. Hostrupvej 28, Nr. Hostrup; Johan Christian de Groot, Nr. Hostrup Bygade 15, Nr. Hostrup; Jonas Christiansen, Kastanievej 5; Jonas Æbelø Guldbrandsen, Hundeklemmevej 5, Søst; Julie Holte Nielsen, Savværksvej 21; Julie Marie Christensen, Nørremark 48.

Søndag 13. juni kl. 11

Katrine Walz, Nybrovej 10; Liam Skála Mortensen, Løkkegårdsvej 74; Louise Riis, Klosterbakken 47; Lucas Ole Dahl Sønderborg, Vestergade 38, st.; Lærke Hald, Åvejen 3; Maja Sartor Jensen, Lunderup Markvej 32; Marcuz Linux Villfred Svarre, Hydevadvej 43, Hønkys; Marie Jacobsen, Savværksvej 19; Mikkel Boe Juhl, Søparken 6; Nicklas Petersen, Tavlsbjergvej 19, Hovslund; Nicoline Monica Pedersen, Søvænget 28.

Bov Kirke

Lørdag 12. juni kl. 9

ved sognepræst Maria Theresia Low Treschow-Kühl

Konrad Stachowiak, Buen 162, Stubbæk, Lukas Bisp Fogh, Birkeparken 36, Rødekro, Niklas Schmidt-Paulsen, Teglholt 25, Aabenraa, Simon Trukh Wieland, Enghaven 5, Genner, Toke
Frank Larsen, Hjolderupvej 20, Bolderslev.

Lørdag 12. juni kl. 10.15

Cecilie Stenger Ohlsen, Ternevænget 73, Tinglev, Fie Hansen, Skelmose Olmersvej 5, Almstrup Mark, Freja Meyer, Woldemar Nørreskovvej 21, Genner, Patrick Odderup Damm, Klovtoftvej 8, Klovtoft, Tabea Sophie Putzer, Padborgvej 101, Smedeby.

Lørdag 12. juni kl. 11.30

Mathias Hemmingsen, Sandved 27,1., Aabenraa, Mikkel Kessler Alexandersen, Hærvejen 44, Bov.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce