Annonce
Billund

Nu kan Ældresagen holde årsmøde

Lokalformanden for ÆldreSagen, Frede Nørskov, fortæller på årsmødet den 15. september mere om foreningens virke og aktiviteter. Arkivfoto: Joan Karlsen.
Annonce

Billund: Tirsdag den 15. september klokken 16 er det langt om længe blevet tid til årsmødet i Ældresagens lokale afdeling i Billund. Årsmødet finder sædvanligvis sted i marts, men på grund af den aktuelle coronasituation har det ikke været muligt at afvikle årsmødet før nu i september.

Årsmødet må også flytte fra de vante omgivelser på Lindegården til Billund Centrets teatersal, hvor der generelt er mere plads.

På årsmødet vil lokalformand Frede Nørskov fortælle mere om foreningens virke og om de arrangementer og aktiviteter, der er i regi af Ældresagen. Det traditionsrige indlæg fra en ekstern samarbejdspartner er på grund af de utraditionelle omstændigheder aflyst.

Årsmødet er for alle interesserede, men det er kun medlemmerne af Ældresagen, der har stemmeret.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Esbjerg

To skiftet ud i Darum Menighedsråd

Kolding For abonnenter

Dybt skuffet socialdemokrat forlader kamp om at blive spidskandidat: Fik kun tre stemmer ved opstillingsmøde

Annonce