Annonce
Billund

Weekendens konfirmationer i Grindsted og Billund

Der holdes konfirmationer i weekenden i Grindsted og Billund. Arkivfoto: Chresten Bergh
Annonce
Annonce

Lørdag den 15. august klokken 9.00 i Billund Kirke:

Anton Uhre Fog, Skovparken 102, 7190 Billund.

Ida Marie Wedel Gade, Skovparken 224B, 7190 Billund.

Isabella Wahler Halberg, Skovparken 232, 7190 Billund.

Emma Aakerman Hjermitslev, Tingstedet 53, 7190 Billund.

Holger Aarlit Jensen, Skovparken 108B, 7190 Billund.

Andreas Khomutenko Nygaard Jørgensen, Rogusavej 4, 7250 Hejnsvig.

Ella Lindberg Mikkelsen, Lillevang 141, 7190 Billund.

Anne Christine Nesager-Bech, Mølleparken 136, 7190 Billund.

Leah Risvig Træholt Odegaard, Birkevænget 1, 7190 Billund.

Scott Lykke Vargas, Bakkelien 17, 7190 Billund.

Frida Bækgaard Williams, Skovparken 410, 7190 Billund.

Annonce

Lørdag den 15. august klokken 10.00 i Grindsted Kirke ved sognepræst Egil Hvid-Olsen:

Laura Kaas Duedal Højbert, Søndervold 177, 7200 Grindsted.

Anemone Tommelise Sigaard Hansen, Jorden Rundt 33, 7200 Grindsted.

Mia Danefeld Pedersen, Fynsgade 5, 7200 Grindsted.

Heidi Høier Christoffersen, Sønderby Mosevej 4, 7200 Grindsted.

Katrine Holm Jensen, Vesterhedevej 13, Grindsted.

Silje Thousgaard Gram, Amtsvejen 8, Filskov, 7200 Grindsted.

Frederikke Bjerring Rasmussen, Søndervold 170, 7200 Grindsted.

Nanna Rostbøll Kamp, Morsbøl Søvej 44, 7200 Grindsted.

Christina Cecilie Asmussen, Sønderkær 226, 7190 Billund.

Maja Black Tullesen, Morsbøl Søvej 40, 7200 Grindsted.

Esben Zelotes Brændstrup, Hybenvej 9, 7200 Grindsted.

Mikkel Nørskov Lorentzen, Aakjærsvej 15, 7200 Grindsted.

Tobias Højbert-Kristensen, Morsbøl Søvej 68, 7200 Grindsted.

William Staal Lauridsen, Morsbølvej 41, 7200 Grindsted.

Nikolaj Graversgaard Hjorth, Morsbølvej 57, 7200 Grindsted.

Nikolaj Lejbach Mortensen, Vibes Alle 10, 7200 Grindsted.

Sebastian Lejbach Mortensen, Vibes Alle 10, 7200 Grindsted.

Mikkel Kamp Mølgaard, Søndervold 152, 7200 Grindsted.

Jakob Wittendorff Andersen, Aakjærsvej 9, 7200 Grindsted.

Oscar Veje Bruun Andersen, Søndervold 250, 7200 Grindsted.

Bertil Johannes Lundø Kristensen, Søndre boulevard 263, 7200 Grindsted.

Emil Hemmeløff Nielsen, Åmarkvej 1, 7200 Grindsted.

Annonce

Lørdag den 15. august klokken 11.00 i Billund Kirke:

Emilie Qvist Andersson, Tingstedet 102, 7190 Billund.

Baldrian Bastian Brill, Svinget 2. 1, 7190 Billund.

Alexander Ravn Christensen, Flintemarken 26, 7190 Billund.

Victor Bjerrisgaard Eskildsen, Sønderkær 180, 7190 Billund.

Sille Buchwald Fryland, Bænkebideren 4, 7190 Billund.

Jakob Holm, Fyrrevænget 406, 7190 Billund.

Lucia Geta Hvingelby, Slaugvej 16, 6623 Vorbasse.

Mille Soelberg Møller Jensen, Plougslundvej 209, 7190 Billund.

Mathilde Jørgensen, Engsøvænget 5, 7200 Grindsted.

Anne Kristensen, Løvlund Stationsvej 2, 7190 Billund.

Mads Kristensen, Kobjergvej 8, 7190 Billund.

Lucas Lysholt, Nørupvej 10, 7321 Gadbjerg.

Signe Nielsen, Hinkestenen 22, 7190 Billund.

Rebeka Lønnquist Olsen, Fyrrevænget 315, 7190 Billund.

Mathilde Petersen, Lillevang 47, 7190 Billund.

Karla Østergaard Skole, Lindevej 91, 7190 Billund.

Frederikke Maach Søgaard, Tingstedet 95, 7190 Billund.

Annonce

Søndag den 16. august klokken 10.00 i Grindsted Kirke:

Elisabeth Damgaard Lyngbøl, Vesterbrogade 24, st.tv. 7200 Grindsted.

Cecilie Brønd Agerholm, Tronsø Parkvej 17, 7200 Grindsted.

Oliver Midtgaard Helmersen, Vestergade 91, 7200 Grindsted.

Rasmus Schäfer Johansen, Østergårdsvej 1F, Stenderup, 7200 Grindsted.

Cora Vicktoria Zabrina Vinbech, Tingvejen 370, 7200 Grindsted.

Noah Nykjær-Andersen, Vestergade 1, t.tv., 7200 Grindsted.

Nikolaj Kjær Nielsen, Spurvevej 5, 7200 Grindsted.

Siv Bertelsen, Dalsøvej 42, 7200 Grindsted.

Smilla Esther Ejgaard Broch, Stationsvej 18, Filskov 7200 Grindsted.

Anne Kjerstine Haugaard Petersen, Jasminvej 2, 7200 Grindsted.

Lukas Nykjær-Andersen, Vestergade 1, t.tv., 7200 Grindsted.

Jonas Damkier Nissen, Dyvelsrækkevej 21, 7200 Grindsted.

Matilde Hartmann Jørgensen, Sønderby Mosevej 8, 7200 Grindsted.

Anna Toftegaard Malmberg, Toften 5, Filskov, 7200 Grindsted.

William Sølund, Ågeslundvej 4, 7200 Grindsted.

Simone Diederichsen, Bekkasinvej 83, 1., 3., 7200 Grindsted.

Sine Lysholt Møller Juul, Kærvej 1, 7200 Grindsted.

Kamil Marian Czyz, Sydtoften 308, 7200 Grindsted.

Lukas Borg Bjorholm, Nollundvej 65, 7200 Grindsted.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Tønder

Ikea sætter kurs mod Møgeltønder

Trekantområdet

4. klasse-elever og lærere sendt hjem fra Kirstinebjergskolen - en smittet elev sendte klassen hjem

Annonce