Gå til indhold

AIRLINE TEXTILE ApS

2012
Stiftet
5
Ansatte
Adresse
Niels Bohrs Vej 17
7430 Ikast
Kort fortalt
AIRLINE TEXTILE ApS blev etableret i 2012 og har adresse i Ikast. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 2,4 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-specialiseret engroshandel.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
400
300
200
100
0
-100
Likviditetsgrad
191%
God
Afkastningsgrad
38%
Meget god
Soliditetsgrad
56%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6
Likviditetsgrad
191%
God
Afkastningsgrad
38%
Meget god
Soliditetsgrad
56%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
600
500
400
300
200
100
0
-100

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste2.4271.9341.5331.7341.529
Primært resultat511218-4418090
Finansielle poster netto-5-16-4-5-4
Resultat før skat506202-4917586
Årets resultat391166-4413162
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
400
300
200
100
0
-100

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver7296120--
Materielle anlægsaktiver77138219146175
Finansielle anlægsaktiver7070707070
Anlægsaktiver i alt219303408216245
Omsætningsaktiver1.1191.636792835784
Aktiver i alt1.3381.9401.2001.0511.029

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital751495451614483
Langfristet gæld022222215
Kortfristet gæld5871.423728416531
Passiver i alt1.3381.9401.2001.0511.029
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
800
600
400
200
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31