Gå til indhold

Allset Holding ApS

2017
Stiftet
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Liljevænget 3
6710 Esbjerg V
Kort fortalt
Allset Holding ApS blev etableret i 2017 og har adresse i Esbjerg V. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 62 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
Likviditetsgrad
135%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
17%
Meget god
Soliditetsgrad
30%
God
Likviditetsgrad
135%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
17%
Meget god
Soliditetsgrad
30%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2023
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste62.095-77-8-9-59
Primært resultat19.306--8--
Finansielle poster netto-1.441484-86-627
Resultat før skat17.90111.6118.2814.3372.751
Årets resultat13.14511.5218.2934.3412.761
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0
-20.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver2.319----
Materielle anlægsaktiver17.731----
Finansielle anlægsaktiver32732.15420.1479.9845.763
Anlægsaktiver i alt20.37632.15420.1479.9845.763
Omsætningsaktiver95.6589.14011.0651.3081.754
Aktiver i alt116.03541.29331.21211.2937.517

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital35.30026.06816.5469.7205.628
Langfristet gæld7.594--0693
Kortfristet gæld70.83615.22614.6661.5731.196
Passiver i alt116.03541.29331.21211.2937.517
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
120.000
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31