Gå til indhold

CP Racing ApS

2019
Stiftet
1
Ansatte
Adresse
Nordre Fasanvej 108 B, 1. tv.
2000 Frederiksberg
Kort fortalt
CP Racing ApS blev etableret i 2019 og har adresse på Frederiksberg. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -3,9 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter.
Direktion
Ejerforhold
CP Racing ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000
-5.000
Likviditetsgrad
21%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-76%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-128%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2024 2025 , 0 1
Likviditetsgrad
21%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-76%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-128%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2023
2024
2025
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000
-5.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste-3.883-2.781883-3-90
Primært resultat-4.295-3.774869--
Finansielle poster netto-34-15210-19
Resultat før skat-4.328-3.789897-3-109
Årets resultat-4.302-3.710764-3-109
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000
-5.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver310350390--
Materielle anlægsaktiver2.5281.7552.801--
Finansielle anlægsaktiver1091091091010
Anlægsaktiver i alt2.9472.2143.3001010
Omsætningsaktiver2.7292.0062.5543.01616
Aktiver i alt5.6764.2205.8543.02626

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-7.253-2.952759-6-2
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld12.9297.1715.0173.03228
Passiver i alt5.6764.2205.8543.02626
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31