Gå til indhold

Dentalteamet 103 ApS

2016
Stiftet
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Dentalteamet 103 ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Lottenborgvej 26
2800 Kgs. Lyngby
Kort fortalt
Dentalteamet 103 ApS blev etableret i 2016 og har adresse i Kgs. Lyngby. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -40.323. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0
-500
Likviditetsgrad
2%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-8%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
30%
God
Likviditetsgrad
2%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-8%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
30%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-500
-1.000
-1.500

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste-40403-104-94-99
Primært resultat-1.246-674-990-269-272
Finansielle poster netto-356-406-458-460-525
Resultat før skat1.9611.5521.952-351.650
Årets resultat1.5471.2191.483-391.356
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
500
400
300
200
100
0
-100
-200
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0
-500

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver1.8512.0562.2857.5107.684
Materielle anlægsaktiver5.5956.0315.236--
Finansielle anlægsaktiver7.9277.0616.5765.1985.629
Anlægsaktiver i alt15.37315.14914.09712.70813.313
Omsætningsaktiver133078521361
Aktiver i alt15.50515.14914.88112.92113.374

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital4.7193.1731.954471509
Langfristet gæld1.0791.228573110-
Kortfristet gæld7.5988.71410.66311.71812.245
Passiver i alt15.50515.14914.88112.92113.374
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31