Gå til indhold

Dentalteamet 133 ApS

2016
Stiftet
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Dentalteamet 133 ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Lottenborgvej 26
2800 Kgs. Lyngby
Kort fortalt
Dentalteamet 133 ApS blev etableret i 2016 og har adresse i Kgs. Lyngby. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -137.942. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
500
0
-500
-1.000
Likviditetsgrad
5%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-7%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
8%
Svag
Likviditetsgrad
5%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-7%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
8%
Svag
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-200
-400
-600
-800

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste-138208-192-320-275
Primært resultat-711-388-793-376-366
Finansielle poster netto-302-351-421-420-417
Resultat før skat-4011.017883471279
Årets resultat-592903679471279
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
300
200
100
0
-100
-200
-300
-400
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
500
0
-500
-1.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver1.9442.1602.4006.4014.434
Materielle anlægsaktiver1.4931.7161.982--
Finansielle anlægsaktiver5.8675.7956.3834.1473.188
Anlægsaktiver i alt9.3059.67110.76510.5487.622
Omsætningsaktiver366362794557839
Aktiver i alt9.67010.03311.56011.1058.461

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital7301.322419-260-731
Langfristet gæld232232232256378
Kortfristet gæld7.4917.4769.78410.4678.172
Passiver i alt9.67010.03311.56011.1058.461
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31