Gå til indhold

Dentalteamet 140 ApS

2016
Stiftet
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Dentalteamet 140 ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Lottenborgvej 26
2800 Kgs. Lyngby
Kort fortalt
Dentalteamet 140 ApS blev etableret i 2016 og har adresse i Kgs. Lyngby. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -4,9 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000
Likviditetsgrad
7%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-269%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-1051%
Ikke tilfredsstillende
Likviditetsgrad
7%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-269%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-1051%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000
-5.000
-6.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste-4.937298-60-94-83
Primært resultat-5.011-162-515-254-243
Finansielle poster netto-803-879-832-735-647
Resultat før skat-6.882-2.174-2.477-3.599-4.840
Årets resultat-6.420-1.734-1.248-3.599-4.840
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000
-5.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver02.1892.4327.1507.310
Materielle anlægsaktiver09931.042--
Finansielle anlægsaktiver4386.4366.6543.2754.164
Anlægsaktiver i alt4389.61810.12910.42511.473
Omsætningsaktiver1.4263890837
Aktiver i alt1.86310.00710.12910.43311.511

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-19.576-13.156-11.422-10.174-6.575
Langfristet gæld438438438438438
Kortfristet gæld20.47122.27920.68819.69117.170
Passiver i alt1.86310.00710.12910.43311.511
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31