Gå til indhold

Dentalteamet 146 ApS

2016
Stiftet
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Dentalteamet 146 ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Lottenborgvej 26
2800 Kgs. Lyngby
Kort fortalt
Dentalteamet 146 ApS blev etableret i 2016 og har adresse i Kgs. Lyngby. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 26.667. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
200
100
0
-100
-200
-300
-400
Likviditetsgrad
60%
Svag
Afkastningsgrad
-3%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
17%
Tilfredsstillende
Likviditetsgrad
60%
Svag
Afkastningsgrad
-3%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
17%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-100
-200
-300
-400

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste2769-110-84-99
Primært resultat-175-130-303-129-134
Finansielle poster netto-55-78-79-72-65
Resultat før skat-434-90-6629130
Årets resultat-357-6-15923151
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
100
50
0
-50
-100
-150
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
200
100
0
-100
-200
-300
-400

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver6246937702.0802.419
Materielle anlægsaktiver523623706--
Finansielle anlægsaktiver1.6651.8691.8621.4741.721
Anlægsaktiver i alt2.8113.1853.3373.5544.140
Omsætningsaktiver2.35618254225
Aktiver i alt5.1673.3663.3923.5554.165

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital9021.2591.2651.4241.401
Langfristet gæld181868101153
Kortfristet gæld3.9091.7261.6801.8482.435
Passiver i alt5.1673.3663.3923.5554.165
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31