Gå til indhold

Dentalteamet 150 ApS

2016
Stiftet
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Dentalteamet 150 ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Lottenborgvej 26
2800 Kgs. Lyngby
Kort fortalt
Dentalteamet 150 ApS blev etableret i 2016 og har adresse i Kgs. Lyngby. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 248.687. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000
-2.500
Likviditetsgrad
1%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-5%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-118%
Ikke tilfredsstillende
Likviditetsgrad
1%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-5%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-118%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-200
-400
-600
-800

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste249268-103-77-99
Primært resultat-373-419-733-208-220
Finansielle poster netto-632-604-580-495-505
Resultat før skat-905-1.651-2.317-860-2.248
Årets resultat-973-1.338-1.759-860-2.248
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
300
200
100
0
-100
-200
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000
-2.500

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver1.4061.5621.7365.3825.504
Materielle anlægsaktiver2.0002.3932.703--
Finansielle anlægsaktiver4.0914.0684.0733.9833.394
Anlægsaktiver i alt7.4978.0238.5129.3658.897
Omsætningsaktiver98932422436
Aktiver i alt7.5958.1168.7549.3898.933

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-8.951-7.979-6.641-4.882-4.022
Langfristet gæld380372364330322
Kortfristet gæld15.72915.30714.63413.51012.203
Passiver i alt7.5958.1168.7549.3898.933
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000
-10.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31