Gå til indhold

Dublix Technology ApS

2017
Stiftet
14
Ansatte
Adresse
Grusbakken 10
2820 Gentofte
Kort fortalt
Dublix Technology ApS blev etableret i 2017 og har adresse i Gentofte. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på EUR 333.220. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik.
Direktion
Bestyrelse
Beløb i EUR 1.000
Årets resultat
2021
2023
2024
2025
2026
500
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000
Likviditetsgrad
26%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-74%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-156%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15
Likviditetsgrad
26%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-74%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-156%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i EUR 1.000
Primært resultat
2021
2023
2024
2025
2026
500
0
-500
-1.000
-1.500

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste3331381.099815516
Primært resultat-1.237-1.410-214-18815
Finansielle poster netto-115-87-10-18-5
Resultat før skat-1.352-1.498-265-2127
Årets resultat-1.549-1.173-208-1655
Beløb i EUR 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2023
2024
2025
2026
1.200
1.000
800
600
400
200
0
Beløb i EUR 1.000
Årets resultat
2021
2023
2024
2025
2026
500
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2021
Immaterielle anlægsaktiver486404222194136
Materielle anlægsaktiver585858654
Finansielle anlægsaktiver2656312921
Anlægsaktiver i alt569518311287162
Omsætningsaktiver1.1001.2111.924760700
Aktiver i alt1.6701.7292.2351.047861

Passiver

2026
2025
2024
2023
2021
Egenkapital-2.599-1.050137344509
Langfristet gæld--0091
Kortfristet gæld4.2692.7792.098703261
Passiver i alt1.6701.7292.2351.047861
Beløb i EUR 1.000
Aktiver i alt
2021
2023
2024
2025
2026
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i EUR 1.000
Egenkapital
2021
2023
2024
2025
2026
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2021
Startdato2025-04-012024-04-012023-04-012022-01-012021-01-01
Slutdato2026-03-312025-03-312024-03-312023-03-312021-12-31