Gå til indhold

EYEBAB ApS

2014
Stiftet
6
Ansatte
Adresse
Åstvej 10 B
7190 Billund
Kort fortalt
EYEBAB ApS blev etableret i 2014 og har adresse i Billund. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 10 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen computerprogrammering.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
Likviditetsgrad
14%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
6714%
Meget god
Soliditetsgrad
-612%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15
Likviditetsgrad
14%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
6714%
Meget god
Soliditetsgrad
-612%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
5.000
0
-5.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste10.3293.2171.13859862
Primært resultat8.253317-2.652-3.716-3.945
Finansielle poster netto-64-227-2178.976-414
Resultat før skat8.18990-2.8695.260-4.359
Årets resultat8.18990-2.8694.261-3.295
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver05221.8703.8946.418
Materielle anlægsaktiver1730446312
Finansielle anlægsaktiver1817174241
Anlægsaktiver i alt355691.9313.9986.471
Omsætningsaktiver882711652502.443
Aktiver i alt1238402.0964.2488.914

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-752-8.941-9.031-6.162-10.423
Langfristet gæld2488.9408.1498.19015.204
Kortfristet gæld6278412.9782.2204.134
Passiver i alt1238402.0964.2488.914
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000
-10.000
-12.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31