Gå til indhold

Friis-Holm Chokolade ApS

2023
Stiftet
22
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Kattingevej 18
4000 Roskilde
Kort fortalt
Friis-Holm Chokolade ApS blev etableret i 2023 og har adresse i Roskilde. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 7,2 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen fremstilling af kakao, chokolade og sukkervarer.
Direktion
Ejerforhold
Friis-Holm Chokolade ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2023
2024
2025
250
200
150
100
50
0
Likviditetsgrad
71%
Svag
Afkastningsgrad
3%
Svag
Soliditetsgrad
5%
Svag
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20
Likviditetsgrad
71%
Svag
Afkastningsgrad
3%
Svag
Soliditetsgrad
5%
Svag
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2023
2024
2025
500
400
300
200
100
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
Omsætning---
Bruttofortjeneste7.2325.5924.062
Primært resultat354490216
Finansielle poster netto-351-176-129
Resultat før skat331487
Årets resultat-123967
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2023
2024
2025
250
200
150
100
50
0

Aktiver

2025
2024
2023
Immaterielle anlægsaktiver179204229
Materielle anlægsaktiver4.1574.5534.810
Finansielle anlægsaktiver270260260
Anlægsaktiver i alt4.6065.0175.299
Omsætningsaktiver8.2464.8324.395
Aktiver i alt12.8519.8499.694

Passiver

2025
2024
2023
Egenkapital705706467
Langfristet gæld0--
Kortfristet gæld11.6828.7629.006
Passiver i alt12.8519.8499.694
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2023
2024
2025
800
600
400
200
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
Startdato2025-01-012024-01-012023-02-10
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-31