Gå til indhold

FS 12 ApS

2006
Stiftet
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om FS 12 ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Esplanaden 40
1263 København K
Kort fortalt
FS 12 ApS blev etableret i 2006 og har adresse i København K. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 114 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
150.000
100.000
50.000
0
Likviditetsgrad
238%
Meget god
Afkastningsgrad
2%
Svag
Soliditetsgrad
54%
Meget god
Likviditetsgrad
238%
Meget god
Afkastningsgrad
2%
Svag
Soliditetsgrad
54%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2021
2022
800.000
600.000
400.000
200.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning---329.623684.586
Bruttofortjeneste114.580108.902109.032185.155193.750
Primært resultat17.26410.05114.78079.97825.213
Finansielle poster netto-10.476-5.866-11.35143.089-9.830
Resultat før skat10.6917.2038.302129.33320.460
Årets resultat9.0836.2417.560127.38915.396
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
150.000
100.000
50.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver4.3524.9445.2395.6527.269
Materielle anlægsaktiver585.170599.928596.632602.618600.840
Finansielle anlægsaktiver50.42849.47348.39245.38148.335
Anlægsaktiver i alt639.950654.345650.263653.651656.444
Omsætningsaktiver120.774109.42791.599104.036210.947
Aktiver i alt760.724763.772741.862757.687867.391

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital412.277404.269398.291391.119258.169
Langfristet gæld294.228307.842305.683328.987485.359
Kortfristet gæld50.83749.31336.37636.679114.880
Passiver i alt760.724763.772741.862757.687867.391
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
500.000
400.000
300.000
200.000
100.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31