Gå til indhold

FSU A/S

2019
Stiftet
12
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Brændekildevej 60
5250 Odense SV
Kort fortalt
FSU A/S blev etableret i 2019 og har adresse i Odense SV. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 9,0 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen udlejning og leasing af varer til fritid og sport.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
Likviditetsgrad
267%
Meget god
Afkastningsgrad
231%
Meget god
Soliditetsgrad
40%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2021 2022 2023 2024 2025 , 0 10 20 30 40
Likviditetsgrad
267%
Meget god
Afkastningsgrad
231%
Meget god
Soliditetsgrad
40%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste9.03014.05414.13219.52623.235
Primært resultat8.670-448-3.1843.75613.599
Finansielle poster netto-287-2.631-1.637-258-489
Resultat før skat8.384-3.079-4.8213.49913.110
Årets resultat6.483-2.561-3.8232.76710.277
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver01342013858
Materielle anlægsaktiver021.50021.75211.83311.340
Finansielle anlægsaktiver323425---
Anlægsaktiver i alt32322.06021.95411.87111.399
Omsætningsaktiver3.4377.9347.8627.2929.510
Aktiver i alt3.76029.99529.81619.16320.908

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital1.5082252.7866.60911.743
Langfristet gæld04.2755.7469341.475
Kortfristet gæld1.28825.49521.28411.0167.354
Passiver i alt3.76029.99529.81619.16320.908
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31