Gå til indhold

INFINIGATE DANMARK A/S

1993
Stiftet
8
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Stamholmen 153, 2.
2650 Hvidovre
Kort fortalt
INFINIGATE DANMARK A/S blev etableret i 1993 og har adresse i Hvidovre. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 13 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen engroshandel med informations- og kommunikationsudstyr.
Direktion
Bestyrelse
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
Likviditetsgrad
94%
Svag
Afkastningsgrad
8%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-49%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8 10
Likviditetsgrad
94%
Svag
Afkastningsgrad
8%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-49%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste13.5899.3266.2393.8844.686
Primært resultat4.173-13-1.581-67710
Finansielle poster netto477-2.058-664-395-516
Resultat før skat4.650-2.071-2.245-1.072-505
Årets resultat4.650-2.071-1.788-1.072-505
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver41154867000
Materielle anlægsaktiver16414413713788
Finansielle anlægsaktiver229229229179169
Anlægsaktiver i alt8039211.036315257
Omsætningsaktiver50.54129.66732.45820.62223.491
Aktiver i alt51.34430.58833.49420.93723.748

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital-24.965-29.615-27.544-25.756-24.684
Langfristet gæld22.41922.38422.37522.34622.314
Kortfristet gæld53.89137.82038.66424.34726.118
Passiver i alt51.34430.58833.49420.93723.748
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
-25.000
-30.000

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-04-012024-04-012023-04-012022-04-012021-04-01
Slutdato2026-03-312025-03-312024-03-312023-03-312022-03-31