Gå til indhold

Inwound ApS

2018
Stiftet
3
Ansatte
Seneste nyheder
28. august 2020
·
MedWatch

Efter opkøb af dansk rådgivningsfirma fortsætter finsk selskab sit sats i Norden med nyt partnerskab

Ud over sit virke i nu Nordic Healthcare Group er Claus Rehfeld i dag bestyrelsesformand i diabetesfirmaet Hedia, som han sammen med en række andre investorer skød 5,6 mio. kr. i Han er også formand og investor i medicofirmaerne Vital Beats og
Vulcur Medtech
, ligesom han er medstifter og bestyrelsesmedlem i Datafair, bestyrelsesmedlem og investor i Visikon og rådgiver samt investor i diagnostikfirmaet Radiobotics.
Læs artikel
Hent flere nyheder
Adresse
Herlufsholmvej 37, 1.
2720 Vanløse
Kort fortalt
Inwound ApS blev etableret i 2018 og har adresse i Vanløse. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -4,1 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000
Likviditetsgrad
1718%
Meget god
Afkastningsgrad
-84%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
53%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8 10
Likviditetsgrad
1718%
Meget god
Afkastningsgrad
-84%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
53%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000
-10.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste-4.096-1.969-767-988-857
Primært resultat-9.249-3.758-2.281-2.515-2.297
Finansielle poster netto-3972.739-393-379-382
Resultat før skat-9.645-1.020-2.674-2.895-2.679
Årets resultat-7.707-1.026-2.088-2.341-2.151
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000
-5.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver7277838995
Materielle anlægsaktiver04224058
Finansielle anlægsaktiver19126740--
Anlægsaktiver i alt263348145129153
Omsætningsaktiver10.7317.5531.9742.2574.127
Aktiver i alt10.9937.9012.1192.3864.280

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital5.8633.530-5.311-4.586-2.245
Langfristet gæld4.5064.0937.1586.7086.399
Kortfristet gæld625279272263125
Passiver i alt10.9937.9012.1192.3864.280
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
-6.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31