Gå til indhold

JAS.DK ApS

2019
Stiftet
9
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om JAS.DK ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
c/o Søren Hager
Gl Kolding Landevej 20
7100 Vejle
Kort fortalt
JAS.DK ApS blev etableret i 2019 og har adresse i Vejle. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 2,4 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen smedning og valsning af metal samt pulvermetallurgi.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
Likviditetsgrad
59%
Svag
Afkastningsgrad
-48%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-22%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8 10
Likviditetsgrad
59%
Svag
Afkastningsgrad
-48%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-22%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste2.4464.3462.5044.1292.105
Primært resultat-2.199889-656916489
Finansielle poster netto-174-136-92-25-42
Resultat før skat-2.374753-748891447
Årets resultat-2.400587-586695347
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver364860--
Materielle anlægsaktiver5573991567812
Finansielle anlægsaktiver673665---
Anlægsaktiver i alt1.2661.1122167812
Omsætningsaktiver3.3342.7254.0342.9443.592
Aktiver i alt4.6003.8374.2503.0223.605

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-1.0181.3827941.380685
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld5.6172.4423.4551.6422.820
Passiver i alt4.6003.8374.2503.0223.605
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31