Gå til indhold

JYSK TØMRER ApS

2013
Stiftet
67
Ansatte
Seneste nyheder
12. oktober 2019
·
Favrskovposten

17 udlærte tømrere flyver fra "reden"

Laursen A/S, Skanderborg, Mikkel Guldbæk Hannibal, Horsens, udlært hos Torntoft og Mortensen A/S, Horsens, Mathias Lind Vonsild Klavsen, Brædstrup, udlært hos Jd Byg Entreprise ApS, Brædstrup, Nicolai Stausgaard Rasmussen, Horsens, udlært hos Tømrermester Heinrich Andersen ApS, Juelsminde, Lasse Isager Pedersen, Horsens, udlært hos
Jysk Tømrer ApS
, Horsens, Jacob Udsen, Horsens, udlært hos Tømrer, Murer & Kloakmester John A.
Læs artikel
Hent flere nyheder
Adresse
Langballe 2
8700 Horsens
Kort fortalt
JYSK TØMRER ApS blev etableret i 2013 og har adresse i Horsens. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 32 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter.
Direktion
Ejerforhold
JYSK TØMRER ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
Likviditetsgrad
132%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-9%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
24%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 20 40 60 80
Likviditetsgrad
132%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-9%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
24%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste32.92330.34828.82126.64523.351
Primært resultat-2.1123.3235.5256.6163.980
Finansielle poster netto-366-220-219-253-373
Resultat før skat-2.4793.1035.3076.3643.607
Årets resultat-1.9412.3974.1374.9612.810
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
4.000
2.000
0
-2.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver433577---
Materielle anlægsaktiver1.4572.2631.436869874
Finansielle anlægsaktiver540----
Anlægsaktiver i alt2.4302.8401.436869874
Omsætningsaktiver20.44218.86319.59918.26717.852
Aktiver i alt22.87221.70321.03519.13618.726

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital5.5599.89710.1379.8295.868
Langfristet gæld070210350490
Kortfristet gæld15.4619.1228.4525.63810.452
Passiver i alt22.87221.70321.03519.13618.726
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31