Gå til indhold

KaffeK ApS

2011
Stiftet
148
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Alstrup Allé 11
8361 Hasselager
Kort fortalt
KaffeK ApS blev etableret i 2011 og har adresse i Hasselager. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 95 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen detailhandel med andre fødevarer.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Likviditetsgrad
147%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
36%
Meget god
Soliditetsgrad
35%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 50 100 150 200 250
Likviditetsgrad
147%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
36%
Meget god
Soliditetsgrad
35%
God
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2021
500.000
400.000
300.000
200.000
100.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning----467.770
Bruttofortjeneste95.03484.07369.74457.08742.103
Primært resultat46.35434.53726.88822.00218.521
Finansielle poster netto-1.335-490-1.560-2.126-456
Resultat før skat45.18334.23726.54620.00318.039
Årets resultat35.26727.09121.03415.60414.159
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver10.2729.4207.8484.887-
Materielle anlægsaktiver5.2666.2647.6257.7703.797
Finansielle anlægsaktiver1.7213.3924.5262.2961.199
Anlægsaktiver i alt17.25919.07619.99914.9536.410
Omsætningsaktiver111.217116.353116.865103.76583.721
Aktiver i alt128.476135.429136.864118.71890.131

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital45.12839.86127.77036.73621.132
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld75.40291.516105.35979.87368.376
Passiver i alt128.476135.429136.864118.71890.131
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31