Gå til indhold

Laser-Pro ApS

2010
Stiftet
6
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Laser-Pro ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Fladsåvej 15
4700 Næstved
Kort fortalt
Laser-Pro ApS blev etableret i 2010 og har adresse i Næstved. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 3,1 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen engroshandel med andre maskiner og andet udstyr.
Direktion
Ejerforhold
Laser-Pro ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
400
300
200
100
0
-100
Likviditetsgrad
139%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
6%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
21%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8
Likviditetsgrad
139%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
6%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
21%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
800
600
400
200
0
-200

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste3.0832.9753.5171.887-7
Primært resultat353509784405-7
Finansielle poster netto-188-196-214-191-
Resultat før skat166313571214-7
Årets resultat147286391163-7
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
400
300
200
100
0
-100

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver8231.0431.0881.277-
Materielle anlægsaktiver559705805710-
Finansielle anlægsaktiver1212--0
Anlægsaktiver i alt1.3941.7601.8931.9870
Omsætningsaktiver4.3623.5742.9691.4640
Aktiver i alt5.7565.3344.8623.4510

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital1.2001.063777386-27
Langfristet gæld1.2621.221328--
Kortfristet gæld3.1372.8543.5293.01427
Passiver i alt5.7565.3344.8623.4510
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
-500

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31