Gå til indhold

Laudrup Vin A/S

2022
Stiftet
23
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
c/o Laudrup Vin & Gastronomi
Mileparken 13
2740 Skovlunde
Kort fortalt
Laudrup Vin A/S blev etableret i 2022 og har adresse i Skovlunde. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 12 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen engroshandel med vin og spiritus.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2023
2024
2025
2026
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
Likviditetsgrad
161%
God
Afkastningsgrad
-6%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
36%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20 25
Likviditetsgrad
161%
God
Afkastningsgrad
-6%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
36%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2023
2024
2025
2026
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
Omsætning----
Bruttofortjeneste12.15011.55514.30016.772
Primært resultat-1.632-2.629-2672.141
Finansielle poster netto-492-459-735-378
Resultat før skat-2.125-3.088-1.0021.764
Årets resultat-1.940-2.804-8631.319
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2023
2024
2025
2026
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2023
2024
2025
2026
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
Immaterielle anlægsaktiver322458681905
Materielle anlægsaktiver275334542729
Finansielle anlægsaktiver194198150150
Anlægsaktiver i alt7919911.3741.783
Omsætningsaktiver27.38526.75932.65634.403
Aktiver i alt28.17727.74934.02936.186

Passiver

2026
2025
2024
2023
Egenkapital10.0945.0347.83810.665
Langfristet gæld1.0361.0099731.225
Kortfristet gæld17.04621.70725.19724.009
Passiver i alt28.17727.74934.02936.186
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2023
2024
2025
2026
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2023
2024
2025
2026
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-30