Gå til indhold

LOWLAND FALLSTAR ApS

2009
Stiftet
1
Ansatte
Adresse
c/o Mick Øgendahl
Elnasvej 6
2840 Holte
Kort fortalt
LOWLAND FALLSTAR ApS blev etableret i 2009 og har adresse i Holte. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 15 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen selvstændigt udøvende scenekunstnere.
Direktion
Ejerforhold
LOWLAND FALLSTAR ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Likviditetsgrad
160%
God
Afkastningsgrad
31%
Meget god
Soliditetsgrad
40%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 1 2
Likviditetsgrad
160%
God
Afkastningsgrad
31%
Meget god
Soliditetsgrad
40%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste15.65715.3261.7021.509582
Primært resultat12.73914.9441.2701.150266
Finansielle poster netto10531843-1.90197
Resultat før skat13.01015.2841.319156364
Årets resultat10.12611.908988121280
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver1.5011.6321.7621.8921.682
Materielle anlægsaktiver7328377091.038873
Finansielle anlægsaktiver2525---
Anlægsaktiver i alt2.2582.4942.4712.9302.554
Omsætningsaktiver39.34834.19414.47712.96112.695
Aktiver i alt41.60636.68716.94815.89115.250

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital16.71226.5869.4258.4378.316
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld24.66310.0167.4757.3806.891
Passiver i alt41.60636.68716.94815.89115.250
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31