Gå til indhold

LYNGBY BOLDKLUB A/S

2007
Stiftet
126
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Lundtoftevej 61
2800 Kongens Lyngby
Kort fortalt
LYNGBY BOLDKLUB A/S blev etableret i 2007 og har adresse i Kongens Lyngby. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 77 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen drift af sportsklubber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
LYNGBY BOLDKLUB A/S
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2026
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
Likviditetsgrad
102%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-3%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
18%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 50 100 150
Likviditetsgrad
102%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-3%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
18%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2026
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000

Resultatopgørelse

2026
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste77.81753.62846.75423.25343.627
Primært resultat-1.5432.3781.537-14.25310.865
Finansielle poster netto-761-538-909-792-1.118
Resultat før skat----15.0459.747
Årets resultat-2.3041.840628-15.0459.747
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2026
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2026
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000

Aktiver

2026
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver8.4734.6913.1252.3762.376
Materielle anlægsaktiver4.2461.4341.1231.3482.166
Finansielle anlægsaktiver219675671640456
Anlægsaktiver i alt12.9386.8004.9184.3644.998
Omsætningsaktiver46.89151.31615.7248.93119.878
Aktiver i alt59.82958.11520.64313.29524.876

Passiver

2026
2024
2023
2022
2021
Egenkapital10.83813.142-37.306-37.933-22.888
Langfristet gæld2.9492.76340.98221.00133.699
Kortfristet gæld46.04242.21016.36630.22714.065
Passiver i alt59.82958.11520.64313.29524.876
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2026
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2026
20.000
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000

Regnskabsperiode

2026
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2026-06-302024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31