Gå til indhold

PLANDAY A/S

2004
Stiftet
150
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Kuglegårdsvej 7
1434 København K
Kort fortalt
PLANDAY A/S blev etableret i 2004 og har adresse i København K. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 136 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen anden udgivelse af software.
Direktion
Bestyrelse
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
0
-50.000
-100.000
-150.000
-200.000
Likviditetsgrad
49%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-37%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
60%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 50 100 150 200 250
Likviditetsgrad
49%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-37%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
60%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
0
-50.000
-100.000
-150.000
-200.000

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste136.869126.52153.883-135.827-169.202
Primært resultat-62.358-98.539-122.146-139.898-167.885
Finansielle poster netto1.7697.3521.3112.002-1.317
Resultat før skat-60.589-91.187-120.835-137.896-169.202
Årets resultat-60.589-93.103-121.009-135.827-169.202
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
200.000
100.000
0
-100.000
-200.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
0
-50.000
-100.000
-150.000
-200.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver121.197113.184126.991116.10688.799
Materielle anlægsaktiver8561.2242.7294.0965.386
Finansielle anlægsaktiver12.54112.54112.54112.4902.511
Anlægsaktiver i alt134.594126.949142.261132.69296.696
Omsætningsaktiver32.55546.79131.51323.64522.234
Aktiver i alt167.149173.740173.774156.337118.930

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital100.903116.40974.53967.37631.259
Langfristet gæld----0
Kortfristet gæld66.24657.33199.23585.55187.671
Passiver i alt167.149173.740173.774156.337118.930
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
120.000
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-04-012024-04-012023-04-012022-04-012021-01-01
Slutdato2026-03-312025-03-312024-03-312023-03-312022-03-31