Gå til indhold

Reconomy Danmark ApS

2023
Stiftet
Adresse
Bregnerødvej 94 A, 1.
3460 Birkerød
Kort fortalt
Reconomy Danmark ApS blev etableret i 2023 og har adresse i Birkerød. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 22 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Reconomy Danmark ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2023
2024
2025
0
-200.000
-400.000
-600.000
-800.000
-1.000.000
Likviditetsgrad
93%
Svag
Afkastningsgrad
-44%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-7%
Ikke tilfredsstillende
Likviditetsgrad
93%
Svag
Afkastningsgrad
-44%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-7%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2023
2024
2025
400.000
300.000
200.000
100.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
Omsætning240.730364.888295.733
Bruttofortjeneste22.62824.78230.776
Primært resultat-203.619-858.796-151.822
Finansielle poster netto-31.166-24.928-18.716
Resultat før skat-234.785-883.724-170.538
Årets resultat-206.399-828.298-155.147
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2023
2024
2025
0
-200.000
-400.000
-600.000
-800.000
-1.000.000

Aktiver

2025
2024
2023
Immaterielle anlægsaktiver408.247592.3191.429.683
Materielle anlægsaktiver7.05911.99414.220
Finansielle anlægsaktiver555319317
Anlægsaktiver i alt415.861604.6321.444.220
Omsætningsaktiver41.90047.73058.924
Aktiver i alt457.761652.3621.503.144

Passiver

2025
2024
2023
Egenkapital-32.906173.4931.001.791
Langfristet gæld355.086303.050250.827
Kortfristet gæld45.06856.35275.598
Passiver i alt457.761652.3621.503.144
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2023
2024
2025
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2023
2024
2025
1.200.000
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0
-200.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
Startdato2025-01-012024-01-012023-02-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-31