Gå til indhold

SelfGenerations T ApS

2020
Stiftet
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Turbinevej 10
5500 Middelfart
Kort fortalt
SelfGenerations T ApS blev etableret i 2020 og har adresse i Middelfart. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
2.500.000
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0
-500.000
Likviditetsgrad
128%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
5%
Svag
Soliditetsgrad
25%
God
Likviditetsgrad
128%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
5%
Svag
Soliditetsgrad
25%
God
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2022
2023
2024
2025
2026
200.000.000
150.000.000
100.000.000
50.000.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning100.476.494112.923.453117.000.646150.091.068120.120.388
Bruttofortjeneste---8.248.2474.826.651
Primært resultat1.445.4601.380.5812.267.2503.218.1411.196.695
Finansielle poster netto-454.025-646.848-455.176-332.24110.872
Resultat før skat884.142666.7861.499.1782.925.6571.223.017
Årets resultat717.704180.203-67.0342.407.885986.414
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
10.000.000
8.000.000
6.000.000
4.000.000
2.000.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
2.500.000
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0
-500.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver2.162.3192.196.7682.151.6492.018.3221.998.425
Materielle anlægsaktiver2.417.0792.506.3992.574.7142.350.8843.098.505
Finansielle anlægsaktiver173.022210.781158.400127.532381.906
Anlægsaktiver i alt9.539.2449.530.3438.271.6407.242.6166.562.100
Omsætningsaktiver20.958.15916.485.74920.995.95922.358.24122.460.433
Aktiver i alt30.497.40326.016.09229.267.59929.600.85729.022.533

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital7.753.0197.090.4917.479.8218.020.3626.151.736
Langfristet gæld6.376.2744.326.7605.581.0355.629.1495.307.353
Kortfristet gæld16.368.11014.598.84116.206.74315.951.34617.563.444
Passiver i alt30.497.40326.016.09229.267.59929.600.85729.022.533
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
40.000.000
30.000.000
20.000.000
10.000.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
10.000.000
8.000.000
6.000.000
4.000.000
2.000.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-05-012024-05-012023-05-012022-05-012021-05-01
Slutdato2026-04-302025-04-302024-04-302023-04-302022-04-30