Gå til indhold

Slikboden ApS

2016
Stiftet
4
Ansatte
Adresse
Nr. Bjertvej 67
6000 Kolding
Kort fortalt
Slikboden ApS blev etableret i 2016 og har adresse i Kolding. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 2,3 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen engroshandel med sukker, chokolade og sukkervarer.
Direktion
Ejerforhold
Slikboden ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.000
800
600
400
200
0
Likviditetsgrad
282%
Meget god
Afkastningsgrad
34%
Meget god
Soliditetsgrad
69%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 1 2 3 4
Likviditetsgrad
282%
Meget god
Afkastningsgrad
34%
Meget god
Soliditetsgrad
69%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.200
1.000
800
600
400
200
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste2.2861.6681.6091.6121.454
Primært resultat1.077607573698490
Finansielle poster netto14322
Resultat før skat1.078611576700492
Årets resultat841477450546383
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.000
800
600
400
200
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver192242---
Materielle anlægsaktiver203270729630
Finansielle anlægsaktiver4949494949
Anlægsaktiver i alt44356112014478
Omsætningsaktiver2.7582.4142.4632.3291.981
Aktiver i alt3.2012.9752.5832.4742.060

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital2.2081.6671.4911.341795
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld9791.2891.0921.1321.265
Passiver i alt3.2012.9752.5832.4742.060
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30