Gå til indhold

SMPM ApS

2008
Stiftet
22
Ansatte
Adresse
Kai Lindbergs Gade 75
7730 Hanstholm
Kort fortalt
SMPM ApS blev etableret i 2008 og har adresse i Hanstholm. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 3,6 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen detailhandel med dagligvarer i supermarkeder og købmandsbutikker.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
-500
Likviditetsgrad
130%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-6%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
21%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20
Likviditetsgrad
130%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-6%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
21%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
-500

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste3.5583.9095.6564.2025.209
Primært resultat-41951.370400768
Finansielle poster netto-74-30-180
Resultat før skat-49321.371382768
Årets resultat-38511.068297599
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
-500

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver406080100120
Materielle anlægsaktiver2.898982788944198
Finansielle anlægsaktiver353353353353353
Anlægsaktiver i alt3.2901.3941.2211.397671
Omsætningsaktiver3.3843.0213.7812.7123.251
Aktiver i alt6.6754.4155.0024.1093.922

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital1.3811.7662.2651.7962.099
Langfristet gæld2.682680191188184
Kortfristet gæld2.6121.9702.5462.1251.639
Passiver i alt6.6754.4155.0024.1093.922
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31