Gå til indhold

Stens Autolakering ApS

2020
Stiftet
16
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Eriksvej 9
8960 Randers SØ
Kort fortalt
Stens Autolakering ApS blev etableret i 2020 og har adresse i Randers SØ. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 10 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
Likviditetsgrad
55%
Svag
Afkastningsgrad
-3%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
16%
Tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20
Likviditetsgrad
55%
Svag
Afkastningsgrad
-3%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
16%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
-1.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste10.8819.4258.6547.2445.205
Primært resultat-4583.1783.5193.2471.930
Finansielle poster netto-293-133-87-109-325
Resultat før skat-7513.0453.4323.1371.605
Årets resultat-5672.3632.6772.4481.234
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.000
1.000
0
-1.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver2.4244339531.4731.993
Materielle anlægsaktiver10.6281.926589956825
Finansielle anlægsaktiver141141178178159
Anlægsaktiver i alt13.1942.5011.7202.6072.978
Omsætningsaktiver3.31912.2773.4085.1001.889
Aktiver i alt16.51214.7785.1287.7074.867

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital2.6953.2632.9003.7221.274
Langfristet gæld7.7484.7591571.1631.292
Kortfristet gæld6.0696.7562.0712.8222.300
Passiver i alt16.51214.7785.1287.7074.867
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012020-09-28
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31