Gå til indhold

Walk ApS

2016
Stiftet
9
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Balticagade 9
8000 Aarhus C
Kort fortalt
Walk ApS blev etableret i 2016 og har adresse i Aarhus C. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 3,9 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen grafisk design og visuel kommunikation.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
500
0
-500
-1.000
Likviditetsgrad
83%
Svag
Afkastningsgrad
32%
Meget god
Soliditetsgrad
-12%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15
Likviditetsgrad
83%
Svag
Afkastningsgrad
32%
Meget god
Soliditetsgrad
-12%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
500
0
-500
-1.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste3.9092.6563.0685.8263.791
Primært resultat599-853-903383194
Finansielle poster netto-82-88-32-43-18
Resultat før skat517-941-935339176
Årets resultat522-931-865250133
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
500
0
-500
-1.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver2585145205265
Materielle anlægsaktiver01460123114
Finansielle anlægsaktiver112112112112112
Anlægsaktiver i alt137211318440491
Omsætningsaktiver1.7291.0691.6081.7542.541
Aktiver i alt1.8661.2791.9262.1943.032

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-224-7461851.0501.938
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld2.0902.0251.7411.073995
Passiver i alt1.8661.2791.9262.1943.032
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31