Gå til indhold

Watery ApS

2018
Stiftet
114
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Norgesvej 5
8700 Horsens
Kort fortalt
Watery ApS blev etableret i 2018 og har adresse i Horsens. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 25 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen detailhandel med sports- og fritidsudstyr.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Likviditetsgrad
197%
God
Afkastningsgrad
24%
Meget god
Soliditetsgrad
53%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40 50
Likviditetsgrad
197%
God
Afkastningsgrad
24%
Meget god
Soliditetsgrad
53%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste25.00618.17511.5396.84011.706
Primært resultat12.6329.2134.6081.8876.560
Finansielle poster netto-804-375-315-422-420
Resultat før skat11.8288.8384.2931.4656.140
Årets resultat9.2186.8583.3281.1384.781
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver790460706997445
Materielle anlægsaktiver2.4432.137622545722
Finansielle anlægsaktiver8761.018211203168
Anlægsaktiver i alt4.1093.6151.5391.7451.334
Omsætningsaktiver49.15547.02224.76317.72116.597
Aktiver i alt53.26450.63826.30219.46617.931

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital28.18118.96312.1058.7777.639
Langfristet gæld----0
Kortfristet gæld24.94331.51014.06110.51310.244
Passiver i alt53.26450.63826.30219.46617.931
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31