Gå til indhold

YachtDreams ApS

2019
Stiftet
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om YachtDreams ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Barbras Alle 3 B
9300 Sæby
Kort fortalt
YachtDreams ApS blev etableret i 2019 og har adresse i Sæby. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 31.024. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter.
Direktion
Ejerforhold
YachtDreams ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
400
300
200
100
0
-100
Likviditetsgrad
187%
God
Afkastningsgrad
6%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
55%
Meget god
Likviditetsgrad
187%
God
Afkastningsgrad
6%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
55%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
500
400
300
200
100
0
-100

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste311443292440
Primært resultat231199415-9
Finansielle poster netto-7-28-36-26-24
Resultat før skat1691-27389-33
Årets resultat1270-24302-17
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
800
600
400
200
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
400
300
200
100
0
-100

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver0000488
Materielle anlægsaktiver2633588079
Finansielle anlægsaktiver3333333333
Anlægsaktiver i alt586691113600
Omsætningsaktiver302464780840341
Aktiver i alt360530870953941

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital199186116258-18
Langfristet gæld09274544
Kortfristet gæld161335727650915
Passiver i alt360530870953941
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
800
600
400
200
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
300
250
200
150
100
50
0
-50

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31