Gå til indhold

STOK Group TopCo ApS

2024
Stiftet
1
Ansatte
Adresse
Erik Stoks Allé 4
5550 Langeskov
Kort fortalt
STOK Group TopCo ApS blev etableret i 2024 og har adresse i Langeskov. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 192 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2024
2025
0
-20.000
-40.000
-60.000
-80.000
-100.000
Likviditetsgrad
297%
Meget god
Afkastningsgrad
-2%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
28%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2025 2026 , 0 1
Likviditetsgrad
297%
Meget god
Afkastningsgrad
-2%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
28%
God
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2024
2025
1.200.000
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
Omsætning1.133.816535.461
Bruttofortjeneste192.15270.255
Primært resultat-25.224-42.522
Finansielle poster netto-58.245-32.667
Resultat før skat-83.469-75.189
Årets resultat-87.963-85.017
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2024
2025
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2024
2025
0
-20.000
-40.000
-60.000
-80.000
-100.000

Aktiver

2025
2024
Immaterielle anlægsaktiver657.376585.409
Materielle anlægsaktiver33.43930.928
Finansielle anlægsaktiver52.500564
Anlægsaktiver i alt743.315616.901
Omsætningsaktiver569.812282.482
Aktiver i alt1.313.127899.384

Passiver

2025
2024
Egenkapital361.563405.534
Langfristet gæld702.275376.603
Kortfristet gæld191.54868.237
Passiver i alt1.313.127899.384
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2024
2025
1.500.000
1.000.000
500.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2024
2025
500.000
400.000
300.000
200.000
100.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
Startdato2025-01-012024-03-21
Slutdato2025-12-312024-12-31