Gå til indhold

SUBSCRYBE ApS

2011
Stiftet
7
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
c/o Subscrybe Morten Suhr Hansen
Bredgade 45 C, 1.
1260 København K
Kort fortalt
SUBSCRYBE ApS blev etableret i 2011 og har adresse i København K. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 6,5 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
Likviditetsgrad
113%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
7%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
32%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8 10
Likviditetsgrad
113%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
7%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
32%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
500
0
-500
-1.000
-1.500

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste6.5137.2376.3056.2155.665
Primært resultat239229313-1.160363
Finansielle poster netto-124-162-555-9891.328
Resultat før skat11666-242-2.1751.691
Årets resultat72-45-262-1.9091.600
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver213284355--
Materielle anlægsaktiver10112604585
Finansielle anlægsaktiver4394426102.1682.880
Anlægsaktiver i alt7538529662.2132.965
Omsætningsaktiver2.4673.1312.7433.3742.919
Aktiver i alt3.2193.9833.7095.5875.884

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital1.0421.2691.3159572.866
Langfristet gæld0162236245245
Kortfristet gæld2.1772.5522.1584.3852.773
Passiver i alt3.2193.9833.7095.5875.884
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31